Dizajn každodennosti počas BADW 2013

V termíne 17. – 22. septembra 2013 sme priniesli Dizajn každodennosti ako súčasť festivalu Bratislava Design Week.

5. ročník BADW reagoval na energiu mesta (Mesto naplno!) a potenciál tvorcov. Vstúpil do verejných priestorov a objavoval nové zaujímavé lokality. Festival sa konal v priestoroch Pisztoryho paláca, v ďalších priestoroch na Štefánikovej ulici, v Múzeu dopravy a v ľavom krídle budovy YMCA na Karpatskej ulici, ktoré bolo dočasne sprístupnené počas festivalu. Viac na http://www.bratislavadesignweek.sk/576/.

Uvítali sme záujem organizátoriek festivalu reflektovať energiu mesta a na toto nastavenie sme reagovali konceptom „Dizajnu každodennosti“  zapájajúcim štvrť, v ktorej sa aktivity festivalu odohrávali, a ktorú sme pre lepšie uchopenie vymedzili ako priestor odvíjajúci sa od uzla križovatky Pražskej/Štefánikovej/Šancovej. Tu sa  v termíne 17. – 22. septembra odohrávali aktivity smerujúce k „objavovaniu – zaznamenávaniu – reflexii – šíreniu“ vnímania miesta. PROGRAM

To je však len začiatok. Dizajn každodennosti je proces, ktorý vám chceme aj naďalej sprostredkovávať prostredníctvom artikulácie každodennosti periférie centra –  ulíc Štefánikova, Šancová (v predĺžení na Pražskú), Žilinská, Karpatská, Palárikova, Povraznícka, Námestie slobody, Mýtna atď.

Pozrite si fotky z procesu počas BADW – http://localactsk.tumblr.com/

Týždeň z pohľadu médií:

Dizajn každodennosti počas Bratislava Design Week zachytený redaktorkou RTVS Tatianou Šuškovou. Reflektovaná je i diskusia o trhovisku na Žilinskej ulici. Vypočujte si vysielanie rádia Regina. Hovoria: Bohdan Smieška, Zuzana Ivašková, Michal Štassel, Gabriel Sebö, Renée Sahi Rashid, Soňa Párnická, Damas Gruska, Barbora Alexy Ondřejíčková a ďalší.

http://www.rtvs.sk/radio/relacie/detail/pozvete-nas-dalej/archiv?date=13.10.2013&station=ba.regina

———————————

http://i-lemon.sk/index.php?log=clanok&uid=1439

http://www.tyzden.sk/casopis/2013/40/ne-samozrejmy-dizajn.html

http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2013/cislo-37/dizajn-vsedneho-dna.html

http://kultura.sme.sk/c/6937074/v-bratislave-sa-zacal-tyzden-dizajnu.html

http://www.staremesto.sk/sk/news/view/bratislava-design-week-2013/section:egovernment

http://bratislava.sme.sk/c/6935233/opusteny-stanok-prerobia-v-bratislave-na-bistro-aj-atelier.html

Ďakujeme ešte raz všetkým spolupracujúcim a obyvateľom štvrte za intenzívny týždeň!